Ermənistan əlavə döyüş texnikası və canlı qüvvə cəmləşdirir, vəziyyət gərginləşir - YENİ MƏLUMAT
Ermənistan bölgədə vəziyyəti gərginləşdirirSentyabrın 1-i səhər saatlarından başlayaraq Ermənistan silahlı qüvvələrinin Basarkeçər rayonunun Zod yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən bölmələri Azərbaycan Ordusunun Kəlbəcər istiqamətində yerləşən mövqelərini müxtəlif çaplı atıcı silahlar, minaatanlar, artilleriya qurğuları və zərbə PUA-larından atəşə tutmaqla bölgədə vəziyyəti gərginləşdirir.
Bu barədə Azərbaycan Müdafiə Nazirliyininin yaydığı məlumatda bildirilir.
Qeyd edilib ki, bundan başqa, Ermənistan tərəfi Basarkeçər rayonunun Zod yaşayış məntəqəsi istiqamətindəki mövqelərinə əlavə döyüş texnikası və canlı qüvvə cəmləşdirir.
Ermənistan tərəfi növbəti təxribatlar üçün zəmin yaratmaq məqsədilə dezinformasiya xarakterli məlumatlar yayır və beynəlxalq ictimaiyyətdə yanlış fikir formalaşdırmağa çalışır.
"Bildiririk ki, yaranmış gərginliyə və onun fəsadlarına görə bütün məsuliyyət Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin üzərinə düşür",- məlumatda deyilir.
Qeyd edək ki, bu gün səhər saatlarından başlayaraq Ermənistan silahlı qüvvələrinin atəşləri və PUA zərbələri nəticəsində Azərbaycan Ordusunun üç hərbi qulluqçusu yaralanıb.