"Turkcell" şirkəti Ukraynadakı aktivlərini Fransa şirkətinə ötürmək qərarına gəlib
Türkiyənin ən böyük mobil operatoru "Turkcell" üç Ukrayna şirkətindəki bütün aktivlərini Fransanın "NJJ Capital" şirkətinə ötürmək qərarına gəlib.
Marja.az Türkiyənin məlumatların ictimaiyyətə açıqlanması üzrə dövlət platformasının saytına istinadən xəbər verir ki, söhbət üç MMC-dən - "Lifecell", "Global Bilgi" və "Ukrtower"dən gedir
“Şirkətimizin direktorlar şurasının 20 dekabr 2023-cü il tarixli qərarı çərçivəsində 29 dekabr 2023-cü il tarixində törəmə şirkətlərimiz olan "Lifecell" MMC, "Global Bilgi" və "Ukrtower" MMC-nin səhmlərinin bütün hüquq və borcları ilə birlikdə "NJJ Capital"a ötürülməsi haqqında müqavilə imzalanıb. Sövdələşmə haqqında məlumat tam və vaxtında ictimaiyyətə çatdırılacaq”,- "Turkcell" platformanın saytındakı bildirişdə açıqlayıb.
Qeyd olunur ki, aktivlərin faktiki transferi hələ həyata keçirilməyib, əməliyyatın dəyəri və onun yekun şərtləri ilə bağlı danışıqlar prosesinə başlanılıb.
Saytda "Turkcell"in bu şirkətlərdəki aktivlərinin 100%-ni köçürəcəyi bildirilir. "Lifecell"də Türkiyə şirkətinin hazırkı məzənnə ilə 334 milyon dollar, "Global Bilgi"də 1,2 milyon dollar, "Ukrtower"də 51,6 milyon dollar dəyərində səhmləri var.