Ermənistan atışma baş verdiyini və 2 əsgərinin öldüyünü bildirir
Ermənistan Müdafiə Nazirliyi sərhəddə Zəngilan istiqamətində atışma baş verdiyini və 2 əsgərinin öldüyünü bildirir.Ermənistan Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidməti məlumat yayıb ki, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin atəşi nəticəsində, ilkin məlumata görə, 2 erməni hərbçisi ölüb.
Ermənistan Müdafiə Nazirliyi əlavə açıqlama verəcəyini vəd edir.
Xəbər verdiyimiz kimi, Fevralın 12-də saat 13:37 radələrində Azərbaycan-Ermənistan şərti dövlət sərhədinin Zəngilan rayonu ərazisindən keçən hissəsində Ermənistan Silahlı Qüvvələrinin Qafan rayonunun Nerkin-And yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqeyindən Dövlət Sərhəd Xidmətinin Sərhəd Qoşunlarının Zəngilan rayonunun Kolluqışlaq kəndi ərazisində yerləşən mövqeyinə atəş açılıb.
Azərbaycan Ordusunun mövqeləri atəşə tutulub.
Bildirilib ki, fevralın 12-si saat 20:50-də və 23:40-da Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Tovuzqala rayonunun Çinarlı yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqelərindən Ordumuzun Tovuz rayonunun Koxanəbi yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqelərini atıcı silahlardan atəşə tutub.