10 gömrük orqanı əməkdaşı barədə sənədlər prokurorluğa göndərilib
Azərbaycanda korrupsiya ilə mübarizə çərçivəsində ötən il 10 gömrük orqanı əməkdaşı barədə sənədlər prokurorluq orqanlarına göndərilib.
Bunu Bakıda keçirilən "Gömrük orqanlarının fəaliyyətində şəffaflıq və heaabatlılıq" adlı tədbirdə çıxış edəb Dövlət Gömrük Komitəsinin daxili təhlükəsizlik idarəsinin rəisi Fuad Qasımov deyib.
Bundan başqa, onun sözlərinə görə, adı korrupsiyada hallandırılan 7 nəfər haqqında sənədlər isə DGK-nın istintaq idarəsinə verilib: "Vəzifə səlahiyyətlərini yerinə yetirərkən pozuntuya yol vermiş 209 gömrük orqanı əməkdaşı intizam məsuliyyətinə cəlb edilib. Onlardan 10-u gömrük orqanlarından, 2-si isə tutduğu vəzifədən azad edilib. Həmçinin 1 nəfər aşağı vəzifəyə keçirilib, 5 nəfərin xüsusi rütbəsi aşağı endirilib, 47 nəfərə sonuncu xəbərdarlıq və şiddətli töhmət, 114 nəfərə töhmət, 30 nəfərə isə xəbərdarlıq edilib".