“Abşeron-Şərab” ASC Fransa içkisinin distribyutoru oldu
Azərbaycan bazarında 100% orqanik Fransa arağı
Azərbaycanın ən iri şərab ixracatçısı “Abşeron-Şərab” ASC idxal fəaliyyəti ilə də məşğul olacaq.
Şirkətdən “Marja”ya verilən məlumata görə, “Abşeron-Şərab” ASC Fransanın “Sobolinaya” araq markasının Azərbaycan bazarı üzrə distribyutoru statusunu əldə edib. Aprel ayında ilk partiya məhsul idxal olunub və Azərbaycan bazarında satışa çıxarılıb.
Üç il əvvəl dünya bazarına daxil olmuş “Sobolinaya” arağı Avropa və Rusiyada böyük alıcı kütləsi toplaya bilmişdir. 100% organik “Sobolinaya” arağı Fransanın “Merlet” şirkəti (MERLET Liqueurs & Spirits) tərəfindən istehsal olunur.
“SOBOLINAYA” ARAĞININ TƏRKİBİNDƏKİ SU 160 METR DƏRİNLİKDƏN ÇIXARILIR
Təqdimat mərasimində bildirilib ki, arağın tərkibindəki spirt Fransada, Konyak (Cognac) regionunda ekoloji təmiz payızlıq buğdadan istehsal edilir, minerallarla zəngin təbii suyu isə, dərinliyi 160 m olan, milyon il əvvəl yaranmış bulaqdan çıxarılır.
Şimal şəfəqi - AURORA BOREALIS illüziyası yaradan unikal örtüyü “Sobolinaya” arağının şüşəsində əvəz olunmaz gözəllik verir.
Sitrus və razyananın yüngül tonlarda yumşaq dada malik olan “Sobolinaya” arağı uzun müddət yadda qalan xoş təəssürat yaradır. 12-14°C-dək soyudulması məsləhətdir. Həm qatqısız şəkildə, həm də kokteyllərin tərkibində tövsiyə edilir.
Eksklüziv təbii tərkibinə görə VODKA“SOBOLİNAYA” - 100% ORQANİK arağı adını qazandı. Unikal xarici görünüşünə görə isə həvəskərların kolleksiyasında layıqli yer tuta bilər.
Satışa çıxarılmış “Sobolinaya” araqları üç çeşiddədir: 500 ML və iki çeşiddə - 700ML. “Sobolinaya” araqı 500 ML -70 AZN, 700ML 90AZN və 100 AZN (hədiyyəlik qutuda) qiyməti ilə təklif olunur.