İqtisadiyyat naziri Çinin "Huawei" şirkətinin vitse-prezidenti ilə görüşüb
İqtisadiyyat naziri Şahin Mustafayev ölkəmizdəki sənaye və yüksək texnologiyalar parkları barədə məlumat verərək, "Huawei" şirkətini burada yaradılmış əlverişli işgüzar mühitdən yararlanmaqla birgə əməkdaşlığa dəvət edib. Bununla yanaşı, "Huawei" Azərbaycanda İKT sahəsində fəaliyyət göstərən kiçik və orta biznes nümayəndələri ilə əlaqələrin qurulmasında İqtisadiyyat Nazirliyinin Kiçik və Orta Sahibkarlığın İnkişafı Agentliyi ilə əməkdaşlıq edə bilər.
"Huawei" şirkəti barədə məlumat verən Hou Tao İKT sahəsində dünyada tanınmış şirkətin 170-dən çox ölkədə, o cümlədən 2002-ci ildən Azərbaycanda fəaliyyət göstərdiyini, ölkəmizdə həyata keçirilən bir sıra layihələrdə iştirak etdiyini vurğulayıb. Şirkətin ölkəmizlə əməkdaşlığın genişləndirilməsində maraqlı olduğunu bildirən Hou Tao Azərbaycan-Çin Hökumətlərarası Ticarət-İqtisadi Əməkdaşlıq Komissiyasının bu ilin fevralında Pekində keçirilən iclası çərçivəsində Azərbaycan nümayəndə heyətinin "Huawei" şirkəti ilə görüşünü xatırladıb və qarşılıqlı səfərlərin, aparılan müzakirələrin əlaqələrin inkişafında önəmini qeyd edib.
Görüşdə "Huawei" şirkəti ilə əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.