“İmprotex” Şirkətlər Qrupu koronavirusla mübarizəyə pul ayırdı - MƏBLƏĞ
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 19 mart 2020-ci il tarixli Sərəncamı ilə koronavirus infeksiyasının yayılmasının qarşısının alınması və onunla mübarizə istiqamətində səhiyyə tədbirlərinin həyata keçirilməsi məqsədilə yaradılmış Koronavirusla Mübarizəyə Dəstək Fonduna “İmprotex” Şirkətlər Qrupu tərəfindən də dəstək göstərilib.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) “Bir olaq, dəstək olaq” çağırışına qoşulan “İmprotex” Şirkətlər Qrupu koronovirusla mübarizə məqsədilə Fonda 50 min manat vəsait köçürüb.
“İmprotex” şirkəti Azərbaycanın müstəqillik qazanması ilə birlikdə 1991-ci ildə ölkəmizdə ilk yaradılmış özəl şirkətlərdən olub, hazırda turizm, avtomobil və müxtəlif təyinatlı texnikaların təmsilçiliyi, eləcə də metal-konstruksiyaların və üstqurğuların istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərir.