Avro və Funtun bahalaşması davam edir
Beynəlxalq valyuta birjalarında avroda bahalaşma ilə yanaşı, funtun da qiymətində bahalaşma müşahidə edilir.EUR/USD və GBP/USD: Bahalaşma davam edir
Avropa Mərkəzi Bankının istiqraz alışı proqramını 600 milyard avroya kimi genişləndirməsi və müddətini 2021-ci ilin iyun ayına kimi uzatması açıqlaması, dünya birjalarında avronun bahalaşmasına səbəb olub. Avropa Mərkəzi Bankı bununla da ilin əvvəlindən yenidən azalan inflyasiyanın yüksəldilməsinə çalışır.
Avroda bahalaşma ilə yanaşı, funtun da qiymətində bahalaşma müşahidə edilir. Bu eyni zamanda, dollara olan tələbin azalmasına səbəb olur.
Qızılda ucuzlaşma davam edir
Avronun bahalaşması, əlvan metallar bazarlarında qızılın 1502 avroya kimi ucuzlaşmasına səbəb olur. Bir unsiya üzrə qiymət 1487 avroya kimi də ucuzlaşa bilər.
ABŞ-da önəmli göstəricilər yayımlanacaq
Bununla yanaşı, bu gün Bakı vaxtı ilə saat 16:30-da yayımlanacaq Amerikanın əmək bazarına dair önəmli fundamental məlumatlar da investorların diqqət mərkəzindədir.