Dövlət büdcəsinə dəyişiklik edilməsi barədə qanun layihəsi Milli Məclisə daxil olub
2020-ci il dövlət büdcəsinə dəyişiklik edilməsi barədə qanun layihəsi Milli Məclisə daxil olub.
Bu barədə Milli Məclisin İqtisadi siyasət komitəsinin sədri Tahir Mirkişili məlumat verib.
BÜDCƏYƏ YENİDƏN BAXILMASININ SƏBƏBİ
İyulun 29-da Şəkidə koronaviruslu xəstələrin müalicəsi üçün nəzərdə tutulan modul tipli xəstəxana ilə tanışlıqdan sonra Prezident İlham Əliyev həkimlərlə görüşdə bildirmişdi:
"Heç bir sosial layihə ixtisar edilmir və edilməyəcək. Əksinə, həm xəstəliklə mübarizəyə, eyni zamanda, xəstəlikdən əziyyət çəkən insanların maddi vəziyyətinin yaxşılaşmasına bu qədər vəsait xərclənib və xərclənəcək. Yüz minlərlə insan dövlət tərəfindən maddi dəstəklə əhatə olunub. Biz xərclərimizi artırmalı oluruq və büdcə xərclərimizə yenidən baxmalıyıq. Çünki bu məqsədlər üçün əlavə vəsaitin cəlb edilməsi qaçılmaz olacaq. Bu vəsait, əlbəttə, büdcədə nəzərdə tutulmamışdır. Ona görə yəqin ki, büdcəyə dəyişiklik ediləcək və hesab edirəm, bu, düzgün addımdır. Çünki hazırda bizim üçün birinci dərəcəli məsələ insanların sağlamlığı, onların həyatıdır".