Azərbaycanın iri rabitə operatorunun gəlirləri azalıb
Rabitə operatoru "Az - Euro Tel" MMC 2019-cu ili 560 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Ötən il 2018-ci illə müqayisədə şirkətin xalis mənfəəti 44,7% artıb. Belə ki, "Az - Euro Tel" 2018-ci ili 387 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Xalis mənfəətin artması gəlirlərin artmasından deyil, xərclərin azalmasından qaynaqlanır.
“Marja” MMC-nin maliyyə hesabatına istinadən xəbər verir ki, 2019-cu ildə "Az - Euro Tel"in cəmi gəlirləri 6 milyon 214 min manat, cəmi xərcləri isə 5 milyon 653 min manat təşkil edib. 2018-ci ildə "Az - Euro Tel"in cəmi gəlirləri 6 milyon 398 min manat, cəmi xərcləri isə 6 milyon 11 min manat təşkil etmişdi. Beləliklə, ötən il "Az - Euro Tel"in cəmi gəlirləri cüzi, xərcləri isə 6% azalıb.
Şirkətin "digər əməliyyat xərcləri" 2 milyon 609 min manatdan 1 milyon 664 min manata düşüb.
"Azeurotel" MMC korporativ və fərdi istifadəçilərə Telefoniya, İnternet, məlumatların ötürülməsi, İP televiziya və GPON texnologiyası xidmətlərini təqdim edir.