Təhsil Nazirliyinin “sevimli” şirkəti
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Təsərrüfat Hesablı Əsaslı Tikinti və Təchizat İdarəsinin bu il iyun və avqust aylarında nəticəsini elan etdiyi 27 açıq tenderdən 10-nun qalibi “Sosial İnkişaf Layihə” MMC olub.
Bununla da nazirliyin cəmi 10 manat nizamnamə kapitalına malik “sevimli” şirkətinə 1 407 460 manatlıq sifariş verilib.
Tender qaliblərinin siyahısında 2-ci yeri Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Tikintidə Təhlükəsizliyə Nəzarət Dövlət Agentliyinin Kommunal Layihələndirmə İnstitutut (“Azkommunallayihə”) tutub. Bu quruma ümumi dəyəri 547 870 manat olan 5 tender verilib.
Hesabat dövründə Dövlət Baş Layihə İnstitutu (“Azərdövlətlayihə”) isə 4 tender ala bilib. Onların ümimi dəyəri 412 690 manatdır.
Digər 8 tenderin qalibləri isə “Qala Express” (1 tender), “ALR İnvest” (1 tender), “Bimd” (2 tender), “Ay Konsaltinq LTD” (1 tender), “HH Architects” (2 tender) və “Feniks-AA” (1 tender) MMC-lər olub. Bu şirkətlərin satınalmalarının ümumi dəyəri 1 113 897 manat təşkil edib.