Dövlət Neft Fondu sentyabrda satdığı valyutanın məbləğini açıqladı - ARTIB
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu tərəfindən valyuta hərraclarında 2020-ci ilin sentyabr ayı ərzində 606,4 milyon ABŞ dolları məbləğində vəsait satılıb.
Dövlət Neft Fondu tərəfindən valyuta hərraclarında 2020-ci ilin avqust ayı ərzində 478 milyon ABŞ dolları məbləğində vəsait satılmışdı. Beləliklə, avqust ayı ilə müqayisədə sentyabr ayında valyuta satışı 128,4 milyon manat artıb.
İyul ayı ilə müqayisədə avqust ayında valyuta satışı 37,5 milyon dollar azalmışdı.
Qeyd edək ki, Dövlət Neft Fondu tərəfindən yanvar ayı ərzində 300,2 milyon ABŞ dolları, fevral ayı ərzində 543,4 milyon ABŞ dolları, mart ayı ərzində 1 milyard 928,3 milyon ABŞ dolları, aprel ayı ərzində isə 531,1 milyon ABŞ dolları, may ayı ərzində 334 milyon ABŞ dolları, iyun ayı ərzində 373,2 milyon ABŞ dolları, iyul ayı ərzində 515,5 milyon ABŞ dolları, Avqust ayı ərzində 478 milyon ABŞ dolları məbləğində valyuta satılmışdır.