"Christian Dior"un bütün markaları bir "çətir" altında toplanacaq
Fransız milyarder Bernard Arnault, səhmlərinin 74%-nə sahib olduğu dünya şöhrətli moda markası "Christian Dior"un qalan səhmlərini 12,1 milyard avroya satın alacaq.
"Marja" xəbər verr ki, Fransız iş adamının şirkəti LVMH-ın ən böyük satınalma addımlarından biri olan razılaşma ilə, dünyanın ən böyük moda markalarından biri olan "Christian Dior"un bütün səhmləri illər sonra ilk dəfə tək "çətir" altında toplanacaq. Müqavilənin açıqlanmasının ardından "Christian Dior"un səhmləri 15% artım göstərib.
Yeni müqavilə ilə Dior ətir və kosmetik məhsullarının sahibi olan LVMH, "Dior"un lüks geyim markalarını da satın almış olacaq.
Dizayner Kristian Dior tərəfindən 1946-da qurulan Dior, ətir, saat və aksesuar məhsulları ilə moda sektoruna istiqamət verən brendlərdən biri olub. "Christian Dior"un 1957-ci ildə ölməsinin ardından, LVMH şirkətin səhmlərinin böyük hissəsini satın almışdı.