Son 24 saatda Azərbaycanda koronavirus (COVID-19) infeksiyasına daha 3 942 yeni yoluxma faktı qeydə alınıb, 2 265 nəfər sağalaraq evə buraxılıb.
Bu fikirləri Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyinin (TƏBİB) infeksion xəstəliklər üzrə işçi qrupunun üzvü Nəzrin Mustafayeva Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın bu gün keçirilən brifinqində deyib.
Onun sözlərinə görə, analiz nümunələri müsbət çıxan daha 37 nəfər vəfat edib.
İndiyədək ölkədə ümumilikdə 129 544 nəfərin koronavirus infeksiyasına yoluxması faktı müəyyən edilib, onlardan 79 162 nəfər müalicə olunaraq sağalıb, 1 470 nəfər vəfat edib, aktiv xəstə sayı 48 912 olub.
Son sutka ərzində yeni yoluxma hallarının müəyyənləşdirilməsi ilə əlaqədar 17 411, bu günə qədər isə ümumilikdə 1 763 609 test icra olunub.
01 Dekabr 2020-ci il tarixində isə son gün ərzində 4426 yoluxma faktı qeydə alındığı açıqlanmışdı və bugünədək qeydə alınmış ən yüksək günlük yoluxma sayı idi.