Azərbaycanda 2020-ci ilin FMCG şirkəti seçilib
Azərbaycanda və ölkə hüdudlarından kənarda biznes fəaliyyəti ilə (yerli istehsal, idxal və ixrac) önəmli paya sahib olan “Delta Qrup C.O” MMC "Caspian Business Award 2020" tədbirində 1500 şirkət və təşkilat rəhbərinin iştirak etdiyi sorğunun nəticəsi olaraq ilin FMCG şirkəti adına layiq görülüb.
Mükafatın təqdim edilmə mərasimində iştirak edən “Delta Qrup C.O.” MMC-nin direktoru İlkin Şabanov tədbir təşkilatçılarına və tədbir iştirakçılarına təşəkkür edərək, rəhbərlik etdiyi müəssisənin fəaliyyətlərindən, bu fəaliyyətlərin nəticəsi kimi əldə olunan uğurlardan söz açıb.
Hər il keçirilən bu tədbir sıralarında dünyanın 50 ölkəsindən 5 mindən artıq şirkət və təşkilatı birləşdirən, Xəzər-Qara dəniz və Baltik region dövlətləri ərazisində fəaliyyət göstərən, dinamik inkişaf edən nəhəng regional təşkilat olan “Caspian Energy Club” tərəfindən təşkil edilir.
1999-cu ildən fəaliyyət göstərən “Delta Qrup C.O.” MMC-nin iki əsas fəaliyyət sahəsi mövcuddur: yerli istehsalat və distribyutorluq (dağıtım). Əhalinin gündəlik istehlak məhsullarına olan təlabatın təmin edilməsi məqsədi ilə Şirkətin iki böyük zavodu (“Bismak” və "Çörəkçi") fəaliyyətdədir.
FMCG - fast moving consumer goods (tez istehlak edilən gündəlik tələbat malları)