Azərbaycan Dövlət Reklam Agentliyinin mənfəəti artıb
Azərbaycan Dövlət Reklam Agentliyi (ADRA) 2020-ci ili 1 milyon 346 min manat xalis mənfəətlə başa vurub. Halbuki, Agentlik 2019-cu ildən 1 milyon 153 min manat xalis mənfəətlə çıxmışdı.
Ötən il ADRA-nın gəlirləri 6 milyon 12 min manat (illik müqayisədə 14,1% az), o cümlədən reklam yayımı haqlarından gəlirləri 5 milyon 889 min manat (13,7% az), digər gəlirləri isə 323 min manat (20,8% az) təşkil edib.
Hesabat dövründə Agentliyin xərcləri isə 4 milyon 866 min manat (20% az), o cümlədən insan resursları üzrə xərcləri 3 milyon 144 min manat (27,4% az), əsas vəsaitlər və qeyri-maddi aktivlərin amortizasiyası xərcləri 555 min manat (35% çox), icarə xərcləri 451 min manat (10,5% çox), istifadə edilmiş mal-material ehtiyyatları üzrə xərcləri 79 min manat (2 dəfə az), təmir və saxlanma xərcləri 85 min manat (18,3% az), ezamiyyə xərcləri 27 min manat (7,5 dəfə az), digər xərcləri isə 524 min manat (11,5% çox) olub. Qurum mənfəət vergisi ödəməyib.
Bu il yanvarın 1-nə ADRA-nın aktivləri 6 milyon 278 min manat olub ki, bu da 1 il əvvələ nisbətən 27,2% çoxdur. Ötən il Agentliyin öhdəlikləri 8% azalaraq 15 min manata düşüb, balans kapitalı isə 27,3 artaraq 6 milyon 263 min manata çatıb.