Rusiyadan 32 şirkətin rəhbəri Azərbaycana gəlir
17-18 Noyabr 2021-ci il tarixlərində nəqliyyat infrastrukturunun inkişafı sahəsində fəaliyyət göstərən Rusiya şirkətlərinin rəhbər şəxsləri Azərbaycanda səfərdə olacaqlar.
Marja xəbər verir ki, Rusiya İxrac Mərkəzi və Rusiya Federasiyasının Sənaye və Ticarət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçiriləcək biznes-missiyada Rusiyadan 32 şirkətin rəhbərinin Azərbaycana gətirilməsi planlaşdırılır.
Biznes-missiyada “Rəqəmsal şəhər” nəqliyyatı, qəsəbələrin layihələndirilməsi və tikintisi, enerji və dayanıqlı inkişaf, dəmir yolu və dəmir yolu təchizatı sahəslərində Azərbaycan bazarına daxil olmaqda maraqlı olan şirkətlər iştirak edəcəklər.
Rusiya şirkətləri ilə Azərbaycandan olan potensial tərəfdaşlar arasında məqsədyönlü danışıqlar aparaılacaq.
Rusiya Federasiyası Sənaye və Ticarət Nazirliyinin nümayəndə heyətinin də Rusiya ilə Azərbaycan arasında ticarət-iqtisadi və investisiya əməkdaşlığının intensivləşdirilməsi məqsədilə ikitərəfli görüşlər və danışıqlar aparmaq üçün Azərbaycana səfəri planlaşdırılır.
Bu, Rusiya şirkətlərinin bu il Azərbaycana ikinci işgüzar missiyası olacaq. Birinci missiya iyul ayında Rusiya Sənaye və Ticarət Nazirliyi və İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin dəstəyi ilə "Roseximbank" ASC-nin təşkilatçılığı ilə baş tutub.