"Qoldenpey" şirkətinin “E-Bacarıqlar” adlı təlimləri yekunlaşdı
(®) GoldenPay/Hesab.az şirkəti gənc nəslin maarifləndirilməsi məqsədilə 19 Oktyabr – 5 Noyabr aralığında “E-Bacarıqlar” adlı layihə keçirdi. Azərbaycanda onlayn ödənişlər sahəsində lider olan şirkət, gənclərin bu sahə haqqında məlumatlı olmalarının əhəmiyyətini vurğulayaraq mütəmadi olaraq müxtəlif təlim və seminarlar keçirir.
Bu layihə çərçivəsində Asan Könüllüləri, SABAH qrupu və ADA Universitetinin tələbələrinə “E-Bacarıqlar” adlı silsilə təlimlər həyata keçirildi. Ümumilikdə 300 nəfərə yaxın iştirakçının qatıldığı seminarlarda şirkət əməkdaşları tərəfindən “Kiber Təhlükəsizlik: Virtual aləmdə necə davranmalıyıq?!”, “Layihələrin idarə edilməsi”, “Fərdi İnkişaf Strategiyası”, “Proqramlaşdırma texnologiyaları və sistem dizayn”, “UI/UX Dizayn nədir?”, “İnformasiya sistemlərinin strukturu və qurulması”, “React JS nədir?” mövzularına toxunuldu və təlim iştirakçılarının sualları cavablandırıldı.
Layihənin əsas məqsədi gəncləri məlumatlandırmaq və onlara praktiki biliklər ötürmək, həmçinin gələcək peşə seçimlərində istiqamətləndirmək olmuşdur. Təlim sonrası bütün iştirakçılar sertifikatla təltif edilmişdir.
Qeyd edək ki, GoldenPay/Hesab.az gələcəkdə də oflayn, yaxud onlayn formada təlimlər keçirməyi planlaşdırır.