“AzŞəkər” ilə Türkiyə şirkəti arasında razılaşma memorandumu imzalanıb
Dekabrın 14-də Bakıda Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi, Gürcüstan Respublikasının İqtisadiyyat və Davamlı İnkişaf Nazirliyi və Türkiyə Respublikasının Ticarət Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO), Gürcüstanın Ticarət və Sənaye Palatası və Türkiyənin Xarici İqtisadi Əlaqələr Qurumunun təşkilatçılığı ilə 6-cı Azərbaycan-Gürcüstan-Türkiyə biznes forumu keçirilib.
Biznes forum çərçivəsində AZPROMO və Gürcüstan Ticarət və Sənaye Palatası (GCCİ), Azərbaycan Ticarət və Sənaye Palatası ilə GCCİ, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi ilə Gürcüstanın Azərbaycanlı İş Adamları Birliyi, Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi ilə Türkiyə Metal Sənayeçiləri Birliyi (MESS) arasında anlaşma memorandumları, həmçinin “AzŞəkər” və “AgroBay Seracılık İthalat Sanayi ve Ticaret” şirkəti arasında razılaşma memorandumu imzalanıb.