“Yapı Kredi Bank Azərbaycan”dan aztəminatlı və şəhid ailələrinə növbəti dəstək
(®) “Yapı Kredi Bank Azərbaycan” 6-sı Qarabağ müharibəsinin iştirakçı və şəhid ailəsi olmaqla 8 aztəminatlı ailəyə biznesini qurmaq üçün lazımi avadanlıqlarla təmin etmişdir.
Bank ötən ilin noyabr və dekabr aylarında 6 müharibə iştirakçısı və şəhid ailəsinin sahibkarlıq fəaliyyətinə töhvə vermişdir. Belə ki, un məmulatları sexi üçün lazımlı avadanlıqlarla təmin edilən aztəminatlı Şükürlü Tural, Əsgərov Xalıq və Həmzəyev Yasin 2-ci Qarabağ müharibəsinin iştirakçılarıdır. Eyni zamanda, müharibə iştirakçısı və şəhid ailəsinin üzvləri olan Əhmədova Gülbəs, Əliyeva Sevda və Fərəzova Almaza dərzilik sahəsində biznes təşəbbüslərini reallaşdırmaq üçün lazımi avadanlıqları təqdim etmişdir.
Həmçinin, “Yapı Kredi Bank Azərbaycan” ötən ilin dekabr ayında daha iki aztəminatlı ailəyə biznes fəaliyyəti ilə məşğul olmaları üçün dəstək göstərmişdir. Belə ki, Bank mətbəxdəki məharətlərini gəlir mənbəyinə çevirə bilməsi üçün Məhərrəmova Yeganəyə və Məmmədova Zamiləyə un məmulatları sexi üçün lazım olan avadanlıqları təqdim etmişdir.