Bakıda qadınlar üçün festival keçiriləcək - qadınlar məhsullarını sata bilərlər
"PAŞA Holding"in dəstəyi ilə "Gender Hub Azerbaijan" sosial platforması tərəfindən “Woman Bazaar” dayanıqlı inkişaf festivalı baş tutacaq.
Məlumata görə, festival martın 5-6-da keçiriləcək
Bildirilib ki, 2022-ci il Beynəlxaq Qadınlar Günü dayanıqlı inkişafa çatımlılıq prosesində qadınların innovativ təşəbbüslərini və onların göstərdiyi fəaliyyətlərin iqlim dəyişikliyi ilə mübarizədə əhəmiyyətini vurğulayır. Bu xüsusda, 2 gün keçiriləcək multidisiplinar festivalın əsas məqsədi qadınların dayanıqlı təşəbbüslərini və sahibkarlıq fəaliyyətini dəstəkləmək, həmçinin, mövcud fəaliyyətlərin davamlılığının təmin olunması üçün bilik və bacarıqlarını artırılmaq ilə yanaşı dəstək mexanizmlərinin genişləndirilməsinə təkan verməkdir.
Festival boyunca qadın sahibkarların məhsullarının satışı ilə yanaşı, paralel olaraq, sahibkarlıq fəaliyyətinin qanunvericilikdə tənzimi, biznes etika və satış texnologiyalarından istifadə imkanları, brendinq, özünümüdafiə, ekofeminizm və qadınların dayanıqlı fəaliyyətinə müsbət təsir göstərəcək digər mövzular ətrafında panel müzakirələr, seminar və vörkşoplar həyata keçiriləcəkdir.