Rabitəbank şəhid ailəsinə fərdi sahibkarlıqla bağlı dəstək göstərdi
(®) Rabitəbank, “Özünüməşğulluq Layihəsi” çərçivəsində şəhid atasını fərdi sahibkarlıqla məşğul olmaq üçün lazım olan avadanlıqlarla təmin edib.
22.04.22 tarixində Rabitəbank əməkdaşları Özünüməşğulluq layihəsi ilə bağlı siyahıda olan Ağcabədi rayon sakini, şəhid atası Həziyev Feyruz Namət oğlu ilə görüşmüş və monitorinq zamanı Həziyev Feyruz Namət oğluna “Döşəmə və Parket cilalanması xidməti üzrə” avadanlıqların və ləvazimatların ehtiyac olduğu aşkarlanaraq həmin avadanlıqlarla təmin olunmuşdur.
Özünüməşğulluq layihəsi Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Mərkəzi Bank və Azərbaycan Banklar Assosiasiyası arasında imzalanan Memoranduma əsasən həyata keçirilir.
Qeyd edək ki, şəhid Həziyev Xəyal Feyruz oğlu 15.10.2020-ci il tarixində Füzuli istiqamətində gedən döyüşlərdə könüllü olaraq iştirak edərək şəhid olmuşdur. Vətən uğrunda canından keçən şəhidlərimizi hörmətlə anır, şəhid ailələrinin qarşısında baş əyirik.
Rabitəbank bundan sonra da Özünüməşğulluq Layihəsi çərçivəsində daxil olan müraciətlərə əsasən vətəndaşlar üçün əvəzsiz olaraq müasir standartlara cavab verən avadanlıqların təmin olunmasında dəstək göstərəcəyini vurğulayıb.