Code Academy tədris mərkəzi korporativ tərəfdaşları üçün tədbir keçirib
“Blockchain, NFT və Metaverse Texnologiyaları ilə yeni dünyanın qlobal trendləri” adlı seminar keçirilib.
14.06.2022-ci il tarixində Code Academy tədris mərkəzi korporativ tərəfdaşları üçün “Daha da Yüksəklərə” adlı qapalı tədbir keçirib.
Marja xəbər verir ki, tədbirdə Code Academy-nin təsisçilərindən olan Prof.Dr. Əlövsət Müslümov İT sektorunda prespektivlər və əməkdaşlıqlar haqqında çıxış edib. Code Academynin digər tsəsisçisi və İçracı direktoru Ülvi Aslanov Code Academy-nin ötən illər ərzində keçdiyi yol və gördüyü işlər haqqında məlumatlandırıb.
Daha sonra Code Acadmey-də Biznesin inkişafı üzrə Baş Direktor olan Tuğrul Kapucuoğlu korporativ müştəriləri əsas xidmətlər, biznes ehtiyaclarına cavab verən yeni korporativ həll yolları və layiyələr ilə tanış edib. Tərəfdaşlara bu lahiyələr ilə daha da yaxından tanış olmaları üçün kataloqlar təqdim edilib.
Tədbirin əsas hissəsi olan “Blockchain, NFT və Metaverse Texnologiyaları ilə yeni dünyanın qlobal trendləri” adlı seminarda isə beynəlxalq ekspert və investisiya üzrə konsultant Murat Altıntepe çıxış edib. Murat Atlıntepe çıxışı zamanı Blockcahin və NFT haqqında qısa məlumat verdikdən sonra yeni texnologiyalarla investisiya edərkən nələrə diqqət olunmalı, Metverse-in həyatımızı necə təsir edəcəyi və bu kimi əsas diqqət olunmalı mövzularla bağlı məlumat verib.
Tədbirin sonunda isə tərəfdaşları maraqlandıran suallar cavablandırılıb və daha sonra korporativ tərəfdaşlar arasında lotereya keçirilib.