55 milyonluq yeyintidə ittiham olunan sabiq şirkət rəhbərinin məhkəməsi başlayıb
"Baku Steel Company” şirkətinin sabiq rəhbəri Rasim Məmmədovun cinayət işi ilə bağlı məhkəmə prosesi başlayıb.
Bu gün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Leyla Əsgərova-Məmmədovanın sədrliyi ilə keçirilən hazırlıq iclasında ilkin dinləmələr keçirilib. Daha sonra Rasim Məmmədovun hüquqlarını məhkəmədə üç vəkilin Elçin Sadıqov, Zibeydə Sadıqova və Pərviz Məmmədovun müdafiə edəcəyi elan olunub.Prosesdə vəkil Elçin Sadıqov vəsatət qaldıraraq müdafiəyə yeni qoşulduğu üçün cinayət işi materialları ilə tanış olmadığını bildirərək hazırlıq iclasının 2 həftə sonra davam etdirilməsini istəyib. İttiham olunan şəxs vəsatəti müdafiə edərək, özünün də ittiham aktı ilə tanış olmadığını deyib.
Dövlət ittihamçısı Orxan Səmədov vəsatətə etiraz etməyib.
Vəkillərin növbəti vəsatəti isə Rasim Məmmədov barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbirinin ev dustaqlığı ilə əvəz olunması ilə bağlı olub.
Elçin Sadıqov qeyd edib ki, təqsirləndirilən şəxsin biri azyaşlı olmaqla üç övladı var: “Bundan başqa, müvəkkilimin səhhəti ilə bağlı da problemlər mövcuddur”.
Digər vəkillər və təqsirləndirilən şəxs də vəsatəti müdafiə ediblər.
Müdafiəçilər Rasim Sadıqovun şüşə qəfəsdən çıxarılıb zalda oturması, yaxınlarının da iclasda iştirakına şərait yaradılmasını istəyiblər.
Məhkəmə vəkillərin işlə tanış olmaq üçün vaxt istəmələri ilə bağlı vəsatəti təmin edib. İttiham olunan şəxs barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbirinin dəyişdirilməsi ilə bağlı vəsatət isə rədd olunub.
Digər vəsatətlər baxılmamış saxlanılıb.
Hazırlıq iclası sentyabrın 2-də davam etdiriləcək.