Onlayn sistem vasitəsilə kuryer xidməti fəaliyyətə başlayıb
FABO EXPRESS kuryer şirkəti, poçt daşıma sahəsində, göndəriş sayı çox olan korporativ şirkətlərin yaşadıqları problemləri aradan qaldıran onlayn sistemi vasitəsilə kuryer xidməti göstərir.
Müştərilər faboexpress.com saytından onlara ayrılmış istifadəçi adı və şifrə ilə müştəri hesabına daxil olur və kuryer xidmətindən istifadə edirlər. FABO EXPRESS şirkətinin təklif etdiyi innovativ həll yolları ilə çatdırılma xidməti modeli bu sahədə innovasiyadır.
Kuryer şirkətləri ilə yaşanılan problemlər deyildikdə:
-Göndəriş sayı çox olan banklar, şirkətlər, digər kuryer şirkətlərinin xidmətindən istifadə edərkən, göndərilənlərin bazasına sahib ola bilmir, göndərişləri izləyə bilmirlər,
-Məktubların çatıb çatmadığından, yalnız kuryer şirkəti onlara qaiməni qaytardıqda xəbərdar olurlar. Əksər kuryer şirkətləri, məktubu ünvana gec çatdırır, tarixi özləri qeyd edir və əvəzində sərfəli olan rüsumu əldə edirlər,
-Xəbərnamələrin sonradan gəlməsi səbəbindən, çatdırılma tarixinin dəqiqliyindən əmin olunmur,
-Çatdırılanların bazasına sahib olmaq üçün isə xəbərnamələri bir-bir daxil etmək lazım gəlir. Aylıq invoysu yoxlamağa çox vaxt sərf olunur,
-Bəzi hallarda isə, kuryerlər ünvana getmədən, məktubu götürənin əvəzinə imzalayır, çətin ünvanlarda isə, kuryer şirkətləri ünvana getmədən “Evdə yoxdur”, “Ünvan mövcud deyil" kimi aktlar rəsmiləşdirirlər. Bu hallar, məhkəmə proseslərində, göndəriş edən şirkətlər ilə vətəndaşlar arasında ciddi problemə səbəb olur.
FABO Express kuryer şirkəti, innovativ həll yolları ilə müştərilərinə: