Tanınmış xeyriyyəçi iş adamının şirkəti 14 məktəbin 1-ci sinfə gedəcək şagirdlərini sevindirdi
“İnci” Şirkətlər Qrupu növbəti dəfə xeyriyyəçilik təşəbbüsündə iştirak edib.
Marja.az xəbər verir ki, 9-10 sentyabr 2022-ci il tarixlərində “İnci” Şirkətlər Qrupunun rəhbəri, tanınmış xeyriyyəçi iş adamı Mikayıl Yusifov və millət vəkili Sadiq Qurbanov Şabran və Siyəzən rayonlarının 14 məktəbinə 1-ci sinfə gedəcək bütün şagirdlərini məktəbli çantası və lazım olan bütün dərs ləvazimatları ilə təmin ediblər.
Xeyriyyəçilik tədbirləri Quba-Xaçmaz Regional Təhsil İdarəsinin müdiri və təhsil işçiləri ilə birlikdə həyata keçirilib.
Belə ki, Şabran rayonu üzrə Xəlfələr, Dağbilici, Xəlilli, Çölquşçu, Çayqaraqaşlı, Hacıqaraqaşlı, Aygünlü və Xırdaoymağa kənd məktəblərində, Siyəzən rayonu üzrə isə Məşrif, Qozağacı, Dağqyşçu, Ramazanov adına 5 saylı şəhər məktəbi, Gilgilçay və Tağay orta məktəblərində 1-ci sinfə gedəcək bütün şagirdlərinə məktəbli çantası və lazım olan bütün dərs ləvazimatları təqdim olunub.
Eyni zamanda, adı çəkilən məktəblərin kitabxanalarına 300-dən artıq əlavə dərs vəsaiti, müəllimlərinə isə müxtəlif kitablar hədiyyə olunub.
Qeyd edək ki, “İnci” Şirkətlər Qrupu Azərbaycanda iri ofis və məktəb ləvazimatları təchizatçısıdır. “Ofisait” mağazalar şəbəkəsi “İnci” Şirkətlər Qrupuna məxsusdur.