Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının prezidenti Veysəloğlu Şirkətlər Qrupunda olub
(®) Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (AYİB) prezidenti Odil Reno-Basso Azərbaycana işgüzar səfəri çərçivəsində Veysəloğlu Şirkətlər Qrupunda olub.
Cənubi Qafqazda səfərdə olan xanım Reno-Basso Şirkətlər Qrupunun rəhbər heyəti ilə görüşüb, həmçinin Qrupa aid “Ulduz” Şokolad Fabrikini də ziyarət edib.
Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı ilə 2008-ci ildən etibarən əməkdaşlıq edir. Bu əməkdaşlıq sayəsində Şirkətlər Qrupu bir sıra uğurlu biznes layihələrini həyata keçirmək üçün bankdan maliyyə dəstəyi alıb. Xüsusilə Qrup 2016-cı ildə dörd yeni istehsal xəttini əlavə etməklə, şokolad fabrikinin fəaliyyətini təkmilləşdirib və genişləndirib. AYİB həmçinin Qrupun Cənubi Qafqazın ən böyük logistika şirkətlərindən biri hesab edilən müasir logistika mərkəzinin genişləndirilməsi layihəsini maliyyələşdirib.
Veysəloğlu Şirkətlər Qrupunun Müşahidə Şurasının üzvü Natəvan İbrahimova görüş zamanı bunları bildirib: “Bu illər ərzində AYİB ilə mənalı və məhsuldar tərəfdaşlığımız olub, onu qoruyub saxlamaq və gələcək illərdə də genişləndirmək niyyətindəyik. Xanım Reno-Bassonun Qrupumuzun nailiyyətləri və gələcək biznes layihələri haqqında danışmaq üçün qonağımız olduğuna görə həqiqətən də fəxr edirik”.
Bu, prezident Odil Reno-Bassonun 2020-ci ilin sonunda vəzifəyə gəldikdən sonra regiona ilk şəxsi səfəridir. Xanım Reno-Basso səfərdən əvvəl bunları söyləmişdi: “Mən Qafqaza səfər etməyi çox səbrsizliklə gözləyirəm. Burada Bankımızın 30 illik fəaliyyəti ərzində diqqətəlayiq nəticələr əldə edilib”.
1994-cü ildən fəaliyyət göstərən Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu (VŞQ) pərakəndə, distribusiya, logistika və istehsalat daxil olmaqla, tədarük zəncirinin müxtəlif sahələrini əhatə edən çoxşaxəli FMCG (gündəlik istehlak malları) qrupudur. Ölkənin ərzaq təhlükəsizliyi kimi strateji sahədə özünəməxsus rolu olan Şirkətlər Qrupu hazırda 19,000-dən çox insanın iş yeridir. Bu yaxınlarda dünyada tanınmış Deloitte şirkətinin Azərbaycanda ilk dəfə olaraq təşkil etdiyi nüfuzlu Best Managed Companies müsabiqəsində Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu qaliblərdən biri elan edilib. Cəmiyyət üçün dəyər yaratmaq, gələcək nəslin daha yaxşı bir dünyada yaşamasına töhfə vermək və insanların sosial rifahını dəstəkləmək Veysəloğlu Şirkətlər Qrupunun əsas fəlsəfəsidir.