SİMA-nın növbəti tərəfdaşı “Embafinans” QSC oldu
(®) Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “AzInTelecom” MMC-nin yaratdığı SİMA – bulud əsaslı yeni nəsil rəqəmsal imzanın tərəfdaş qurumların sistemlərinə inteqrasiya prosesi davam edir. Bank olmayan kredit təşkilatı (BOKT) “Embafinans” QSC SİMA-nın növbəti tərəfdaşı olub. Bundan sonra BOKT “Embafinans” QSC-nin müştəriləri yeni nəsil rəqəmsal imzanın imkanlarından yararlanaraq kredit əldə edə biləcəklər. Kredit üçün BOKT “Embafinans” QSC-yə müraciət edən və müsbət cavab alan şəxslər sənədlərin imzalanmasını “SİMA” vasitəsilə məsafədən və operativ həyata keçirə biləcəklər.
SİMA vasitəsilə gələcəkdə digər BOKT-ların məhsullarından da yararlanmaq mümkün olacaq. Vətəndaşlar yeni nəsil rəqəmsal imzadan istifadə edərək başqa sahələr üzrə də elektron xidmətlərdən yararlana bilərlər. Bunlara rəqəmsal dövlət, bank, sığorta, mobil operatorlar, TV və internet provayderləri, elektronika, məişət, bir sözlə, imza tətbiq olunan bütün sahələr daxildir.