Coca-Cola Azərbaycanın dəstəyi ilə növbəti Bahar Gənclik Festivalı keçirilib
(®) Coca-Cola Azərbaycanın dəstəyi, ADA Universiteti Fondunun əməkdaşlığı ilə növbəti Bahar Gənclik festivalı keçirilib.
Martın 15-də ADA Universitetinin bağında keçirilən Festival canlı musiqi, rəngarəng çıxışlar və bayram tədbirləri ilə yadda qalıb. Festival çərçivəsində təşkil edilən sərgidə milli geyimlər, müxtəlif xalça məktəblərinin nümunələri, bayram mətbəxinin şirniyyatları, Xına rəsmləri, Kosa-Keçəl tamaşaları nümayiş etdirilib. Festivalın ən maraqlı məqamı isə bayram Tonqalının yandırılması olub.
Yerli və xarici tələbələrin, ADA məktəblilərinin, universitetin müəllim və işçi heyətinin, həmçinin tərəfdaş qurumların nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilən festivalda Novruz dəyərlərindən danışılıb, müxtəlif bayram adət-ənələri yerinə yetirilib.
Coca-Cola şirkətinin Qafqaz və Mərkəzi Asiya ölkələri üzrə ictimaiyyətlə əlaqələr və kommunikasiya direktoru Elşad Fərzəliyev Novruz bayramına hər il xüsusi diqqət ayırdıqlarını bildirib:
"Coca-Cola hər il Novruz bayramına xüsusi önəm verir. Bayram ərəfəsində müxtəlif kampaniylar həyata keçirir, tədbirlərə dəstək oluruq. Çox şadıq ki, artıq 9-cu ildir ADA Universiteti ilə birlikdə keçirdiyimiz Bahar Gənclik Festivalı artıq Novruz ənənəsinə çevrilməyi bacarıb. Azərbaycan xalqını Novruz bayramı münasibəti ilə təbrik edirik".
Festivala müğənni Röyanın və DJ Chinanın çıxışı əlavə rəng qatıb.
Festivalda bayram şənliyi ilə yanaşı, Coca-Cola şirkətinin “Tullantısız Dünya” ekoloji proqramı çərçivəsində Azərbaycanda görülən işlər barədə də məlumatlar verilib. Təbiətin oyanışını simvolizə edən bu bayramda ətraf mühitin qorunmasının vacibliyi qonaqların diqqətinə çatdırılıb.
Qeyd edək ki, Coca-Cola 2030-cu ilə qədər qablaşdırmalarını 100% təkrar emal etmək və plastik qablaşdırmalarında ən azı 50% təkrar emal edilmiş materialdan istifadə etmək öhdəliyi götürüb. Buna görə də şirkət fəaliyyət göstərdiyi ölkələrdə "Tullantısız Dünya" proqramını başladıb.