PAŞA Qrup şirkətləri şəhidlərimizin ailə üzvlərinin və müharibə əlillərinin təhsil xərclərini qarşılayır
Şəhidlərimizin 282 ailə üzvünün təhsil xərcləri "PAŞA Qrup" şirkətləri tərəfindən qarşılanacaq(®) PAŞA Qrup şirkətləri “YAŞAT” Fondu ilə birgə tərəfdaşlıq çərçivəsində şəhidlərimizin ailə üzvlərinin və müharibə əlillərinin təhsil xərclərini qarşılayır.
Bu barədə şirkətin mətbuat katibliyi məlumat verib. Belə ki, müvafiq kateqoriyadan olan şəxslərin ölkə daxilində və xaricində müxtəlif təhsil pillələri üzrə xərcləri “PAŞA Holding” və onun törəmə şirkətləri olan “PAŞA Sığorta” və “PAŞA Həyat” tərəfindən qarşılanacaq.
Sözügedən siyahıya ümumilikdə 282 şəxs daxildir ki, onların arasında həm yerli, həm də xarici təhsil ocaqlarında təhsil alanlar var.
Xarici təhsil ocaqları arasında İzmir Katip Çelebi Universiteti, Ukrayna Dövlət Statistika Xidməti Milli Statistika, Mühasibat Uçotu və Audit Akademiyası, Kiyev Milli Texnologiyalar və Dizayn Universiteti, Moldova Respublikası Komrat Dövlət Universiteti və digər universitetlər yer alır, təhsil haqqlarının ümumi məbləği isə 1.5 milyon manatdan çox vəsait təşkil edir. Qeyd edək ki, artıq 2025-2026-cı illəri əhatə edən tədris illəri üzrə yerli təhsil müəssisələrində oxuyan şəxslərin ödənişləri tamamlanıb. İyun ayının sonunadək xarici təhsil müəssisələri üzrə də ödənişlərin tamamlanması nəzərdə tutulub.
Xatırladaq ki, şəhid ailələri, eləcə də qazilərə dəstəyin göstərilməsi “PAŞA Holding”in sosial məsuliyyət fəaliyyətində əks olunan əsas istiqamətlərdən biridir. Bu məqsədlə “PAŞA Holding” “PAŞA Holding” "YAŞAT" Fondu tərəfindən reallaşdırılan "YAŞAT" düşərgələrinin əsas tərəfdaşı olub. Bundan əlavə, 2023-cü ildən etibarən “PAŞA Holding” tərəfindən 44 günlük Vətən Müharibəsində şəhid olan qəhrəmanların 18 yaşadək olan övladları üçün sosial dəstək proqramı həyata keçirilir. Proqram çərçivəsində, Yeni il, Novruz Bayramı, Qurban Bayramı, Ramazan Bayramı və Zəfər günü münasibətilə şəhid övladı olan ailələrə “PAŞA Holding” və “Bravo” supermarketlər şəbəkəsi tərəfindən bayram sovqatları təqdim olunur, “PAŞA Sığorta” tərəfindən sığorta xidmətləti göstərilir, eləcə də təhsil ləvazimatları təqdim olunur.