"Çudo Peçka”nın sahibindən etiraz
"Çudo Peçka” və “ÇP Aqro” MMC-nin təsisçisi Çingiz Cəlilov barəsində həbs-qətimkan tədbirinin müddətinin uzadılması ilə bağlı Binəqədi Rayon Məhkəməsinin qərarından apellyasiya şikayəti verilib.
Şikayətə yaxın günlərdə Bakı Apellyasiya Məhkəməsində baxılacaq.
Bundan başqa, Binəqədi Rayon Məhkəməsində “AB Standard” QSC-nin sədri Heydərov Oruc Heydər oğlu barəsində istintaq orqanı tərəfindən verilən təqdimata baxılıb.
Məhkəmə təqdimatı təmin edib və O. Heydərov barəsində həbs-qətimkan tədbirinin müddəti uzadılıb.
O. Heydərovun "Çudo Peçka” və “ÇP Aqro” MMC-nin təsisçisi Çingiz Cəlilovla birlikdə ittiham olunduğu bildirilir.
Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 179.3.2 (külli miqdarda mənimsəmə və ya israf etmə, yəni təqsirkara etibar edilmiş özgə əmlakını talama) və 308.2-ci (vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə ağır nəticələrə səbəb olduqda) maddələri ilə ittiham elan olunmaqla barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Bir müddət öncə iş üzrə “Harvest” MMC-nin təsisçisi və direktoru Quliyev Emin Qəzənfər oğlu barəsində də həbs-qətimkan tədbirinin müddəti uzadılıb.