Ziraat Bank Azərbaycan "Nargis" Fondu tərəfindən iftar çadırlarının qurulması layihəsinə dəstək göstərdi!
(®) Sosial fəaliyyətləri ilə daim diqqətləri öz üzərinə çəkən Ziraat Bank Azərbaycan bir daha xeyriyyəçilik layihəsinin həyata keçirilməsinə dəstək olub.
Bank, “Nargis” Fondu tərəfindən Ramazan Bayramı münasibətilə Aprel ayının son həftəsində, Qəbələ şəhərinin mərkəzində yüksək səviyyədə həyata keçirilmiş iftar çadırlarının qurulması layihəsində öz dəstəyini əsirgəməyib.
Qəbələ rayon icra hakimiyyətinin başçısı Səbuhi Abdullayevin də iştirak etdiyi layihə çox sayda insana, habelə rayon və kəndlərdə yaşayan əhaliyə töhfə vermək məqsədilə 5 gün olmaqla şəhərin mərkəzində həyata keçirilib. Fond sadəcə şəhərin mərkəzində çadırları təşkil etməklə qalmayıb, həmçinin hazırlanmış iftar süfrəsinə qoşula bilməyən sakinlərə də əlavə sovqatlardan evlərinə paylanmasını təmin etmişdir.
Qeyd etmək lazımdır ki, Ziraat Bank Azərbaycan və Nargis Fondu arasındakı xeyriyyəçilik əməkdaşlığı ilk deyil. Belə ki, Bank Fondun yüksək səviyyədə təşkilatçılığı ilə ənənəvi olaraq həyata keçirilən bu layihənin 2019-cu il tarixində ilk tərəfdaşlarından biri olmuşdur.