Azərbaycanın texnologiya şirkəti xalis mənfəət açıqlayıb - 4,4 MİLYON MANATLIQ SATIŞ
İnsan resursları, əlaqə mərkəzi, süni intellekt və biznesin idarə edilməsi üzrə həllər təqdim edən "ATL Tech" MMC şirkəti 2021-ci ili 296 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2020-ci ili 298 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
Marja.az xəbər verir ki, "ATL Tech" şirkətinin satışdan gəlirləri 2020-ci ildə 6 milyon 193 min manat ikən, 2021-ci ildə 4 milyon 426 min manata düşüb (28,5% azalma).
2021-ci ildə "ATL Tech"in cəmi gəlirləri 4 milyon 468 min manat, cəmi xərcləri 4 milyon 172 min manat təşkil edib. 2020-ci ildə Şirkətin cəmi gəlirləri 6 milyon 337 min manat, cəmi xərcləri 6 milyon 39 min manat təşkil etmişdi.
Qeyd edək ki, ATL Tech-in təsisçisi Rəşad Mirzəyevdir. O, “EY İlin iş Adamı” müsabiqəsində İnnovasiyalar nominasiyasının qalibi elan olunmuşdur.
2013-cü ildə əsası qoyulan "ATL Tech" şirkəti geniş çeşiddə xidmətlərin təchizatçısına çevrilib və İT konsaltinq, təhlükəsizlik sistemləri, proqram təminatı, İT həlləri, İT dəstəyi və sistem inteqrasiyası üzrə ixtisaslaşıb.